Ένα φαγητό πλούσιο και μοναδικό! Τα έχει όλα και νόστιμα λαχανικά και ζουμερό κιμά και τυρένια μπεσαμέλ. Πώς να μην είναι λοιπόν ανεπανάληπτος …Όποιος επισκεφτεί την Ελλάδα πρέπει να τον δοκιμάσει και όσοι ζούμε εδώ σίγουρα τον φτιάχνουμε κάποιες φορές το χρόνο (που μένουν αλησμόνητες).Συνήθως τα λαχανικά γίνονται τηγανιτά με αποτέλεσμα το είδη περιεκτικό αυτό φαγητό να γίνεται πιο «βαρύ» και φυσικά πιο λιπαρό (λόγω του αρκετού έξτρα λαδιού) που δεν το χρειάζεται πραγματικά. Γι αυτό εγώ βάζω τα λαχανικά στο φούρνο με την μόνη διαφορά ότι δεν χρησιμοποιώ πατάτες και το αποτέλεσμα είναι ακόμα τελειότερο!Αν δεν έχεις δοκιμάσει να το φτιάξεις μέχρι τώρα γιατί φοβόσουν ότι είναι δύσκολο θα δεις ότι δεν υπάρχει τέτοιος φόβος και πως μπορείς να λιγοστέψεις το χρόνο προετοιμασίας του. Δικαιολογία πια: καμία.